Online-tunni reeglid
08.04.2020
Koolimaja on küll suletud, kuid õppimine ja õpetamine jätkub. Kasutame oma koolis online-tunde, et kontakt õpilase ja õpetaja vahel säiliks.

Selleks, et tunnid sujuksid hästi ja kõigil nendest ka kasu oleks, pea meeles:

• Online-tund on nagu nagu tavaline ainetund, kuid õpetaja ei ole Sinuga samas ruumis, vaid teisel pool ekraani. Seega kehtivad ka online -tunnis kindlad reeglid. Neid reegleid järgides on Sinul ja Su kaaslastel lihtsam õppida, õpetajatel õpetada.
  • Online-tund algab kokkulepitud ajal Palun liitu klassiga mõned minutid enne selle algust.
  • Online tunnis osale oma nime ja näoga Osaleda saavad vaid need õpilased, kellele õpetaja on kutse saatnud. Anonüümset osalejat õpetaja tundi ei luba. Taustapilte me siin ei kasuta, see võib segada teiste tööd.
  • Online tunniks valmistudes ole kindel, et sinu nutiseadmed võimaldavad tunnis osalemist. Sa pead kuulma ja nägema tunnis toimuvat ja saama õpetajaga suhelda.
  • Online-tunnis toimub õppetegevus, Siin saab õpilane õppida ja õpetajalt küsida.
  • Räägitakse kordamööda, sellest eelnevalt märku andes. Vahele ei segata, teiste vastuseid ja arvamusi ei halvustata.
  • Kõrvalisi ja teemasse mittepuutuvaid materjale ei vaadata ega jagata kaaslastega.
  • Kui sa ei saa online-tunnis osaleda, anna sellest õpetajale eelnevalt teada. Eelnevalt mitte etteteatamise korral märgitakse puudumine online-tunnist lühendina MO.
  • Küsin abi, kui online-tunnis jäi midagi arusaamatuks. Võid seda teha ka pärast online-tundi õpetajaga kokkulepitud suhtluskanali kaudu.

Hoiame rõõmsat meelt ja toetame üksteist! Nii saame koos hakkama!

(Kasutatud on Kadrioru Saksa Gümnaasiumi materjale)