Emakeelenädal „KEELEUUENDUSE LÕPMATU KURV. JOHANNES AAVIK 140“ 9.-14. märts 2020
06.03.2020

Esmaspäevast, 9. märtsist neljapäeva, 12. märtsini

3. korrusel plakatid Jaan Krossist ja Johannes Aavikust ning Aaviku uutest sõnadest.

5.-12. klassid: emakeeletundides vastavalt aineõpetaja valikule:
  • Johannes Aaviku teemaline nutiviktoriin kaheliikmelistes võistkondades (10.-12. klass),
  • töölehe „Leia Johannes Aaviku sõnale paariline“ täitmine,
  • ristsõna „Tunne Johannes Aaviku sõnu“ lahendamine.

Vahetundides: töölehe „Johannes Aaviku uudissõnateksti „tõlkimine“ üldkeelde“ (abiks 3. korruse plakatid uudissõnadega)

Algklassid joonistavad ja kirjutavad oma lemmikraamatutest (eesti autor). Vahvamad tööd on koridorides üleval.

Neljapäev, 12. märts

2.-3. tund: algklasside ettelugemisvõistlus: A. Kivirähki loomingut loevad igast klassist 1 poiss ja 1 tüdruk. Katkendi pikkus kuni 2 minutit. 1.- 2. klassid on saalis 2. tunni ajal ja 3.- 4. klassid 3. tunni ajal.

Reede, 13. märts

Soovijad kirjutavad 10.30 e-etteütlust. Info saamiseks ja registreerimiseks pöörduda 11. märtsini oma emakeeleõpetaja poole.