EST
Kool Õppetöö Õppetöö korraldus Tugiteenused Koolielu

Uudised

Tallinna noorte ideelabor
14.02.2020
Tallinna Õismäe Gümnaasiumi võistkond
Eelmise nädala lõpus toimus Mektorys Tallinna noorte ideelabor, millest võttis osa 10 meeskonda. Esimesel päeval arendasid meeskonnad omavahelist koostööd, kaardistasid probleeme ja töötasid välja lahendusi️. Lisaks esines noortele Intsikurmu Festivali peakorraldaja Mihkel Kübar. Teisel päeval olid projektiideed juba selgemad ning kaardistati oma projekti sihtgrupp ja loodi tegevuskava. Seejärel tutvuti erinevate projektifondidega, koostati eelarve ja turundusplaan. Kogu protsessi vältel olid noortele toeks mentorid. Pärastlõunal said noored kiire pitchimise koolituse, mida vedas UpSteami CTO Aleksis Anijärv ning said kohe uusi oskusi näidata pitchides oma ideed žüriile.

Žüriisse kuulusid investor ja Rikkaks saamise õpik autor Jaak Roosaare, TalTech MEKTORY uusettevõtluse juht Kaisa Hansen, Sihtasutus Archimedes noorteagentuuri Erasmus+ projektijuht Heiki Viisimaa,Tallinna Spordi- ja Noorsooameti rahvusvahelise noorsootöö vanemspetsialist Eneli Meresmaa.


Parim terviklahendus – Tallinna Õismäe Gümnaasium – lõpuriiete buduaar.

Parima lisandväärtusega idee – Susnsnus – ilutulestiku vähendamise kampaania.

Säravaim esitlus – Teadmised – publiku ees esinemise julguse toetamine.

Kõige innovaatilisem idee – Memento Mori – vähendamine puude istutamise kaudu.


Neli parimat võistkonda pääsesid ka otse gümnasistidele ja tudengitele mõeldud tuleviku liidrite arenguprogrammi Future Founders Academy.