Ajaloonädal 2020. a – TARTU RAHU 100
07.02.2020
Sel aastal pühendasime ajaloonädala Tartu rahu 100. aastapäevale. Kooli kolmandal korrusel on näitus Tartu rahulepingust, igaüks saab tutvuda rahulepingu tekstiga. Teisel korrusel saab vaadata Eestis kasutusel olnud mobiiltelefone alates 1990. aastatest. Lisaks püüdsime ühel päeval riietuda rahvuslikumalt: rahvusvärvides, rahvariietes või end rahvussümboolikaga kaunistades. Ajaloonädala lõpetab 8. veebruaril toimuv ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor, kuhu tihedast Tallinna koolivoorust pääsesid Maia Liisa Mitt, Tomas Simanauskas, Artur Aadma, Riina Eenlo, Marianne Mendel, Triin Aadma, Betty Jacklin Jennifer Neljand, Kaspar Lesk, Lisbet Verk, Edith Merila.

Traditsiooniliselt on toimunud ajaloonädalal klasside vaheline võistlus ajalooalastes teadmistes, sel aastal keskendusime Vabadussõja lõpetanud Tartu rahule. Põhikooli õpilased võistlesid Kahoot on-line keskkonnas.

5.-6. klasside Kahoodil

7.-8. klasside Kahoodil

Parimad 5.-6. klasside arvestuses

I koht – 5B (Harri Aru, Aaron Aasa, Laura Aru, Lisette Unt)

II koht – 6C (Tomas Simanauskas, German Blei, Villiam Jesse Vask, Romet Krieger)

III koht – 6B (Maia Liisa Mitt, Verner Kapper, Mihkel Kivila, Rasmus Märtsin)

Võidukas 5B võistkond

Parimad 7.-8. klasside arvestuses

I koht – 8D (Richard Erik Reimann, Karl Hendrik Rotenberg, Mihkel Tenson, Ott-Rasmus Vanus)

II koht – 8C (Sander Sala, Marek Järve, Dionne Rette Kookla, Kelly Kirspuu)

III koht – 7A (Marili Mürkel, Artur Aadma, Liis Kapten, Kaspar Orav)

Võidukas 8D võistkond

9.-12. klasside mälumäng teemal „Tartu rahu 100“

Mälumängul osalesid 9.-12. klasside 4-liikmelised võistkonnad. Seekord pakkusid konkurentsi ka 7.-8. klasside arvestuses võidu saavutanud 8.d võistkond. Kokku tuli vastata 25 küsimusele.

Tulemused:

I koht – 12RL (Anette Alapert, Helen Tischler, Lisbet Verk, Jan Markus Tinno)

II koht – 9A (Marianne Mendel, Kertu Keitlin Laur, Villem Nittim, Uku Kaarel Neemre)

III koht – 10KK (Triinu Aadma, Kaara Mika Smidt, Joonas Abram, Kaspar Lesk)

Järgnesid 11RL (4. koht), 8D (5. koht) jt.

Võidukas 12RL (Jan Markus, Anette, Helena ja Lisbet)

Aitäh osalejatele!

Humanitaarainete õppetool