Külas olid Helsingi koostööpartnerid
18.11.2019
Tallinna Õismäe Gümnaasiumi ja Helsingi keeltegümnaasiumi 2019/2020. õppeaasta koostööprojekt keskendub oskusainetele ja kannab üldnimetust  ”Kunst. Arhitektuur. Muusika. Tants”.

14.-16. novembrini toimus Tallinnas projekti esimene moodul, milles Soomest osales kuus gümnasisti (neist kaks eesti juurtega), filosoofia- ja usundiõpetaja Liisa Ylinen-Franssila  ning muusikaõpetaja Tiina Rostela. Meie koolist on projektiga seotud 11KK õpilased Toomas Kirss, Sandra Liis Olander, Richard Pärni, Marleene Ristjan ja Hanna-Loore Rosen ning arendusjuht Jaan Õispuu.

Külalised saabusid kooli 14. novembri pärastlõunal ning said osa kooli sünnipäeva sisustanud duo Sõna ja Tants esinemisest. Siis täpsustati kohvilauas projektipäevade programmi ning sõideti Balti jaama. Jaan Õispuu tutvustas Tallinna Loomelinnakut ja Tallinna vanalinna ning nende ajalugu. Edasi jalutati Kodulinna Majja, kus meid võttis vastu omaaegse Kodulinna Liikumise algataja ja juht, Kodulinna Maja praegune perenaine Tiina Mägi. Meie õpilased valmistasid õhtusöögi. Keha kinnitatud, tutvuti üksteisega ning tehti ringkäik hoone põnevates keskaegsetes ruumides. Meiega liitus ka õpetaja Hilje Maripuu.

15. novembril viibisid külalised õpetaja Koidu Ilmjärve 11RL klassi muusikatunnis, kus peale soome külaliste osales meie vilistlane Jaan Voronõi. Helsinglastel jätkus meestelaulu kohta pärast tundi ainult kiidusõnu. Pärastlõunal tutvusid nad Fotografiska salongi näitustega. Kell 17.30 algas giidituur tearis Estonia ning kell 19 vaadati Giuseppe Verdi ooperit ”La Traviata”.

16. novembri hommikupooliku kasutasid soome külalised Tallinnaga iseseisvaks tutvumiseks.

28. novembril väisab meie kooli Helsingi Keeltegümnaasiumi direktor Sanna Manner.

Jaan Õispuu,

arendusjuht