3.a klass maailmakoristuspäeval
25.09.2019
Esimene ülemaailmne Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day toimus 15. septembril 2018. Tegu oli maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis sai alguse ning mida juhiti Eestist. Eesti eestvedamisel koristasid tookord üle maailma ühel päeval oma maad inimesed 158 riigis.

21. septembril 2019 toimus teine ülemaailmne maailmakoristuspäev. Maailmakoristuspäeval osales üle maailma 163 riiki. Eestis koristas nädala jooksul pisiprügi umbes 22000 inimest. Meie kooli 3.a klass oli esmaspäeval 23. septembril ka osalejate hulgas. Lapsed olid õhinaga asja juures. Talgujuhiks oli 3.a klassi õpilase Raune ema Katrin Klesment. Kogusime tunni ajaga umbes 35 l prügikoti täie prügi. See võib tunduda väike kogus terve klassi peale, aga me korjasime enamjaolt konisid, pudelikorke, kommipabereid ja muud prahti, mis ei olnud suurem kui paar sentimeetrit. Meie kooli hoov ja kodutee said igatahes puhtamaks.​ Talgupäev lõppes kokkuvõtete tegemisega   ning  küpsiste ja mahlaga  maiustamisega klassiruumis.

Mai Unt

3.a klassijuhataja