Helsingi Keeltegümnaasiumi õpetajate koolituspäev Tallinnas
15.08.2019
6. august oli Soomes õpetajatele uue õppeaasta esimene tööpäev. Helsingi Keeltegümnaasiumi õpetajad sisustasid selle koolituspäevaga Tallinnas. Nende sooviks oli kuulata loengut võõrkeelte õpetamise ajaloost ning uussisserändajate koolitusest Eestis.

Koolitus toimus 6. augustil Tallinna Õpetajate Maja Magistrisaalis, sellel osales 40 õpetajat.

Pärast TÕG direktori Kaja Toomsalu tervitussõnu ja keeltegümnaasiumi direktori Sanna Manneri koolituspäeva sissejuhatust sai sõna koolitaja Jaan Õispuu. Väljakuulutatud teemadele lisaks huvitasid soomlasi Eesti haridussüsteem ning selles lähiajal toimunud ja toimuvad muudatused.

Kuna mitmed Helsingi kolleegid olid juuli alguses Tallinnas näinud-kuulanud  nii tantsu- kui laulupidu, saabus mõni päev enne koolitust Helsingist  päevakavva lisapunkt: nad õpiksid  meelsasti selgeks ühe eesti rahvatantsu. Koostöös Sanna Manneriga osutus valituks "Oige ja vasemba".

"Oige ja vasemba" muusika ja sõõriga koolituspäev lõppeski. Kuna Helsingi Keeltegümnaasiumi õpilaste hulgas on väga populaarsed seltskonnatantsud, peeti plaani, et järgmise õppeaasta ühisprojekt võikski olla tantsuline ja muusikaline.

Vahendan siinkohal Helsingi Keeltegümnaasiumi direktori ja õpetajate tervitused ning parimad soovid uueks õppeaastaks Õismäe gümnaasiumi kolleegidele.

Jaan Õispuu,

arendusjuht