Osalemine 20. Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse Seltsi poolt korraldataval ajalooalaste uurimistööde võistlusel
Oleg Tšaban
"Head sõbrad, hoiame meie vabadusi, see tagab mõtte- ja uurimisvabaduse, mis on oluline igale ajaloolasele."  Nende sõnadega pöördus Vabariigi President Kersti Kaljulaid 3. mail 2019. a Tartus toimunud 20. Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse Seltsi poolt korraldataval ajalooalaste uurimistööde võistluse lõpetamisele ja autasustamisele tulnud noorte ajaloouurijate ja nende juhendajate poole.

EAÜSi poolt korraldatavat võistlust toetavad Eesti Vabariigi President, Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei, Haridus- ja Teadusministeerium ning mitmed mäluasutused. Käesoleva aasta teemaks oli VABADUS, esitada võis ka muu Eesti elu puudutaval teemal kirjutatud töö.

Tallinna Õismäe Gümnaasiumi õpilastest esitas oma uurimistöö võistlusele (esitamise tähtaeg oli 1. aprill 2019. a) 12.a klassi õpilane Oleg Tšaban. Olegi töö teema oli „Eestikeelsele haridusele üleminek – poolt- ja vastuargumendid Tallinna Õismäe Gümnaasiumi ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumi gümnasistide näitel“. Olegi tööd tunnustati raamatupreemiaga ja Vabariigi Presidendi tänukirjaga.

Järgmise aasta uurimistööde võistluse teema on EESTI MAAILMAS, MAAILM EESTIS.

Loodetavasti leiate, tulevased uurimistöö kirjutajad, rohket inspiratsiooni, põnevaid allikaid ja erilisi lugusid, mida Eesti rahva jaoks talletada! Arvestama peab tähtajaga, mis on 1. aprill 2020. a.

Hilje Maripuu, Olegi uurimistöö juhendaja

Humanitaarainete õppetool