Õismäe Gümnaasiumi jõulunädal
02.01.2019
Õismäe Gümnaasiumi jõulunädal toimus 17.12-21.12.2018.

Jõulunädalaks oli 5-liikmeline žürii üle vaadanud ka kõik kaunistatud uksed. Sel aastal hääletati parimateks kaunistatud usteks: 2.b klassi, 4.a klassi, 5.c klassi, 6.a klassi, 7.b klassi ja 10KK klassi uksed.
17. detsembril avati traditsiooniline algklasside päkapikunädal. Pärast avamist võtsid päkapikud omavahel mõõtu spordivõistlustes. 17. detsembril tehti ka kooli jõulukontserdi proovi. Samuti koguti kokku heategevuseks küpsetatud piparkoogid, mis sel aastal anti üle Haabersti Sotsiaalkeskusele.
18. detsember oli eriti jõuluhõnguline ning sellel päeval tunde ei toimunud. Kell 10 avati heategevuslik jõululaat. Sarnaselt eelmisele aastale, koguti pool laadatulust  loomaaia kakule ning teine pool jäi klassirahaks. Sel aastal koguti heategevuseks kokku 693,21 €.
Kell 15 kogunesid koorilauljad kesklinna Jaani kirikusse, et viimased ettevalmistused kontserdiks teha. Kell 16.30 algas kaunis jõulukontsert, mida olid kuulmas ka lapsevanemad. Pärast kontserti sõitsid õpetajad jõuluõhtusöögile Lepiku tallu.
Kolmapäev oli tavaliste ainetundidega. Põhikooli ja gümnaasiumi õpilased valmistusid järgmisel päeval toimuvaks jõulupeoks.
Neljapäev oli pidude päev. Kell 10 vaatasid algklassi õpilased aulas Lasteteater Sõber etendust „Hiirte pidu“. Peole järgnes jõuluvana külastus ja kinkide jagamine.
Kell 18 kogunesid aulasse 5.-12. klassi õpilased. Sel aastal olid klassid ette valmistanud lühikesed etteasted raamatute teemal. Õhtu oli täis naeru ja lõbusaid etteasteid. Sel aastal valis publik oma lemmikuks 6.c klassi etteaste „Nublu“. Ka säravaima õpilase ning õpetaja tunnustus läks 6.c klassile – säravaim esineja – Kristofer Tooding ning säravaim õpetaja laval – Inga Ehrpas.
Reedel, viimasel koolipäeval, olid 5.-8. klassi õpilased õppekäigupäeval. Algklassid pidasid projektipäeva aulas. Teemaks oli toomapäeva kombed. 9.-12. klassile toimusid esimesed 4 ainetundi.
Pärast tegutsemisrohket jõulunädalat läks kogu koolipere kauaoodatud lumiseid jõulupühi pidama!

Mari-Liis Ojasalu