Erasmus+ projekt "Youth Draw Stories"
23.11.2018
Tallinna Õismäe Gümnaasiumi 10 gümnasisti osalesid 8.-19. oktoobrini Erasmus+ projektis "Youth Draw Stories". Kokku oli 62 õpilast kuuest erinevast riigist: Slovakkiast, Tšehhist, Rumeeniast, Hispaaniast, Eestist ja Ungarist. Projekt toimus väikeses Slovakkia mägikülas Počuvadlos. Programmi töötubades õppisime ennast väljendama läbi joonistuste, tegema koostööd erinevast rahvusest õpilastega.

Projekti keskel külastasime Banska Stiavnicat, kus tegime rühmatööd ja tutvusime linnaga. Samuti külastasime maailma ainsat põhikooli, mille õpilaste õppetöö üks osa on hoolitseda ja dresseerida pistrikke, hooldada hobuseid, kotkaid ja papagoisid.

Kaks õpilast osales samal ajal projektis nimega „Stay Cool”. Sellesse projekti oli kutsutud kolm riiki: Eesti, Leedu ja Slovakkia. Kokku oli 40 õpilast. Projekti eesmärk oli õpetada noortele, mis on mediatsioon, kuidas medieerida, selle kasudest ja rakendamisest igapäevaelus. Mediatsioon on konflikti lahendamine läbi kolmanda(te) neutraalse(te) isiku(te), mis kaalub konfliktis osalejate argumente ning üritab neid lahenduseni juhatada. Selle teema omandamiseks tehti paljusid rollimänge, kus püstitati konflikte ning üritati neid medieerida ning koostati presentatsioone mediatsiooni kohta. Ka selles projektis osalejad käisid Banska Stiavnica linnas ning täitsid seal oma teemaga kattuvaid ülesandeid. Samuti külastati endist kulla- ja vääriskivide kaevandusmuuseumi.

Mõlemas programmis osalevad õpilased veetsid töötubade vahelist aega ühiselt sportides, matkates kaunis sügiseses looduses ning pansionaadi spas ujudes. Meeleolukad olid rahvusõhtud ja seltskonnamängud. Programmide töökeeleks oli inglise keel.