Keelte ja kultuuri suuna gümnasistide õppekäigupäev Narvas
05.11.2018
2. novembri hommikul kell 8 alustas bussitäis keelte ja kultuuri suuna gümnasiste ning nende klassijuhatajad, ajaloo- ja kultuurilooõpetajad reisi Narva. Ligi kolm tundi kestnud sõit kasutati nutitelefoniga töölehe küsimustele vastuseid otsides. Ülesanded olid seotud Ida-Harjumaa ja Virumaa kultuurilooliste paikade ja isikutega. Küsimustele vastati paariti. Enim punkte kogusid 12KK õpilaste kaks võistkonda.

Narvas oli esimeseks külastuskohaks Tartu Ülikooli Narva Kolledž. Kohvipaus üliõpilaskohvikus Muna ja algaski tutvumine majaga raamatukogujuhataja Ingrit Zolotovi juhendamisel. Õpilastele tutvustati kolledži ajalugu, õpetatavaid erialasid ja teadusalast tegevust.​

Järgnes bussisõit Kreenholmi. See 1856. aastal tööd alustanud ja hiljem  tippaegadel kuni  11 000 töölisega ettevõte sulges uksed lõplikult 2010. aastal. Rootslastest omanikel olevat tehasehoonetega suuri plaane, ent praegu nägime tondilossidena kõrguvaid tellikivihooneid. Poolteist tundi kestnud ekskursioon Kreenholmi tohutul territooriumil jättis mahajäetud piirkonnast põneva, ent trööstitu mulje.

Päeva kolmas sihtkoht päevakavas oli Narva Hermanni kindlus. Esiteks kuulati Oleg Tšabani  saksakeelset kindluse tutvustust ja siis asuti omal käel töölehtedele vastuseid otsima. Järgnesid vaba aeg ja  töölehel märgitud objektide leidmine Narva kesklinnast.

Kell 16.50 asusime tagasiteele Tallinna poole. Rakveres kohtusime reaal- ja loodussuuna õpilaste ja õpetajatega, kelle õppekäigupäev oli möödunud Kundas. Üheskoos vaatasime Rakvere Teatris Urmas Lennuki kirjutatud ja lavastatud näidendi "Paunvere poiste igavene kevade" esietendust.

Hilje Maripuu
Jaan Õispuu