Spordinädal 2018
09.10.2018

23.–30. septembril 2018 tähistati Euroopas neljandat korda spordinädalat, mille eesmärgiks oli suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi- ja tervisealast teadlikkust.

Neljandat aastat järjest on ka Õismäe Gümnaasium Euroopa Spordinädalast osa võtnud. Nädala jooksul toimus mitmeid ettevõtmisi, võimalus oli näituse jaoks kooli tuua SEB sügisjooksu ja Tartu rattamaratoni rinnanumbreid, numbri esitamisel sai õpetajalt vastu „viie“.

Teisipäeval toimusid tantsuvahetunnid, mida viisid läbi 11. klassi õpilased.

Kolmapäeval toimusid liikumispausid ainetundides. 3.-5 klasside ja 6.-7. klasside õpilased osalesid Haabersti LO spordimängude esimesel alal, murdmaa teatejooksudes.

Neljapäeval said pildistamise jaoks kõik soovijad kooli kaasa võtta oma medalid ja õpetajatel oli võimalus osaleda JOGAFUNK treeningus.

Spordinädala lõpetas kooli traditsiooniline tervisepäev reedel.

1.-2. klassid olid ilma tõttu võimlas, klassid võistlesid lõbusates teatevõistlustes. 3.-4. klasside tervisepäev läks plaanipäraselt, alustati teatejooksudega, siis 40m ja tiigijooks. Traditsiooniliselt olid kohal ka spordiklubid, kes tutvustasid erinevaid spordialasid ja andsid näidistunde.

5.-11. klasside tervisepäev toimus koos võõrkeelte õppetooliga. Õpilastel oli võimalus tulla jalgrattaga või jalgsi matkama, samuti ka õpetajatel. Jalgratturid liikusid Nõmme-Harku terviserajal, matkajad Astangu piirkonnas. Rajal olid punktid, mida pidi otsima nutiseadme rakendusega avastusrada.ee, igas punktis olid võõrkeelte õppetooli poolt koostatud ülesanded.

Spordinädala kokkuvõte ja rajal koostatud videod tulevad esitamisele aulatunnis 11. oktoobril.

Ly Aruväli