Külas on koostööpartnerid Helsingist
05.10.2018
8. ja 9. oktoobril väisavad Õismäe Gümnaasiumi 14 gümnasisti ja 2 õpetajat Helsingi Keeltegümnaasiumist. Toimub kaheaastase projekti "Naabrite ühised ja erinevad rajad" kolmas moodul teemal "Soome ja eesti kultuur tänapäeval".

8. oktoobri hommikupoolikul toimub ruumis 413 konverents, kus Helsingi ning meie õpilased (11KK) esitavad oma ingliskeelsed tänapäeva soome ja eesti kultuuri teemalised ettekanded. Pärastlõunal tutvutakse Tallinna Ülikooliga ning kohtutakse soome keele lektorite Tiina Södermani ja Maria-Magdaleena Jürvetsoniga.

9. oktoober on Tartu päev. Hommikupoolikul tehakse kultuurilooline jalutuskäik Toomemäel, vaadatakse ülikooli aulat ja üliõpilaskartserit ning kunstimuuseumi ekspositsiooni. Veski auditooriumis kohtub õpilastega Tartu Ülikooli soome keele lektor Juha-Matti Aronen. Õhtupoolik möödub Eesti Rahva Muuseumis. Teatri Vanemuine kohvikus Shakespeare tähistatakse kahe kooli koostöö 10. aastapäeva piduliku lõunasöögiga.

Kahe päeva programmi mahuvad veel õpilaste vabaaja ettevõtmised, mida korraldab 11KK.

Projekti viimane, neljas moodul toimub Helsingis järgmise aasta kevadel ning selle teema on keeleaastast johtuvalt "Tänapäeva soome ja eesti keel".

Jaan Õispuu,
arendusjuht