Kaspar Klettenberg võitis pronksmedali 15. rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt
22.08.2018
Kaspar Klettenberg
31. juulist - 6. augustini Kanadas Quebec’is toimunud võistluselt said Tallinna reaalkooli õpilased Markus Vaher ja Andreas Must hõbemedalid ning Kaspar Klettenberg Tallinna Õismäe gümnaasiumist pronksmedali.

Võistlus koosnes kolmest osast: kirjalik töö, välitööd ja multimeediatest. Kirjalikus töös olid ülesanded rahvastiku, turismi, korallriffide, jõgede, ebola leviku ja liustike teemadel. Välitööd toimusid Baie-Saint-Paul’i piirkonnas ja ülesanded hõlmasid kultuuripärandi kaardistamist (hooned, rajatised), ettepanekute tegemist nende kasutamiseks, arendamiseks ja säilitamiseks ning Gouffre’i ning St Lawrence’i jõe kaldaalade kaardistamist ja planeerimisettepanekute tegemist. Multimeediatest hõlmas erinevaid aktuaalseid teemasid.
Tänavu läks olümpiaadi võit Venemaale. Eesti õpilastest oli Vaher üldarvestuses 29., Must 42., Klettenberg 77. ja Tiit Vaino Vinni-Pajusti gümnaasiumist 137. Võistlusest võttis osa 165 õpilast 43 riigist. Igast riigist sai olümpiaadil osaleda kuni 4 õpilast.