EST
Kool Õppetöö Õppetöö korraldus Tugiteenused Koolielu

Uudised

Selgusid parimad noored geograafid
14.05.2018
Kaspar Klettenberg
Möödunud nädalavahetusel, 11.–12. mail võistles Põlvas 102 põhikooli- ja gümnaasiumiõpilast geograafia tundmises.

Geograafiaolümpiaadil Põlva koolis osales 102 õpilast 7.–12. klassidest. Teooriavoorus lahendasid õpilased veebikeskkonnas testi. Maastikuvõistlusel näitasid noored oma oskusi mõõdistamises, vaatluste tegemises ja kaardistamises nii loodus- kui ka linnakeskkonnas.
 

Kõige parema tulemuse 7. klasside arvestuses sai Tallinna Reaalkooli õpilane Endrik Einberg, 8. klasside arvestuses Tallinna Reaalkooli õpilane Natali Mutli ja Saue Gümnaasiumi õpilane Birgit Veldi, 9. klasside arvestuses Elva Gümnaasiumi õpilane Oliver Mõttus ja Võru Kreutzwaldi Kooli õpilane Uku Konsap. Gümnaasiumiastmes olid väga tasavägises punktiarvestuses parimad Tallinna Reaalkooli õpilased Markus Vaher ja Andreas Must, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi õpilane Kaspar Klettenberg ja Vinni-Pajusti Gümnaasiumi õpilane Tiit Vaino.

 

Rahvusvahelisele geograafiaolümpiaadile Kanadas valiti Eestit esindama Markus Vaher, Kaspar Klettenberg, Tiit Vaino ja Andreas Must. Sama võistkond koos Oliver Mõttuse ja Uku Konsapiga osalevad ka Baltimaade geograafiaolümpiaadil Lätis.

 

"Sel aastal oli üsna tihe võistlus esimeste kohta pärast," lausus olümpiaadi žürii liige Tartu Ülikooli geograafia assistent Ülle Liiber. 

 

Noored said lisaks võistlemisele sisukalt aega veeta Tartu Ülikooli geograafiatudengite ja MTÜ Elusteadus õpitubades. Õpilased osalesid GPS orienteerumises, tegid atmosfääri vaatlusi, määrasid käepäraste vahenditega banaani DNA-d, arutlesid linnaplaneerimise üle ja käisid ekskursioonil Põlvamaal.

 

Geograafiaolümpiaadi tulemused on avalikustatud Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/geograafiaolumpiaad 

 

Olümpiaadi korraldas Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituut koostöös Tartu Ülikooli teaduskooli ja Peipsi Koostöö Keskusega. Toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.