Rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste praktikum
12.04.2018
Koostöös Eesti Inimõiguste Instituudi ja Tartu Ülikooliga toimus Õismäe Gümnaasiumis rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste teemaline praktikum.

Praktikumi korraldasid Tartu Ülikooli õigusteaduskonna rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste magistriõppe eriala 2. aasta magistrandid Karin Ahven (Eesti) ja Ceren Sigak (Türgi), kelle juhendaja on Inimõiguste Instituudi koordinaator Elizabeth Teodora Kasa Mälksoo. Õismäe Gümnaasiumist osales praktikumil 11.a klass. Töökeeleks olid nii inglise kui eesti keel.

Kahetunnisel praktikumil kõneldi inimõigustest ning viieliikmelistes rühmades tutvuti kahe mängu ülesannete kaudu inimõiguste alase temaatikaga. Praktikum lõppes vestlusega.

Praktikumi korraldajad kiitsid TÕG õpilaste korrektsust ja keeleoskust.

Pärast praktikumi oli külalistel võimalus näha kultuurisuhtlust tegelikkuses: nad kutsuti handi külaliste varesepäeva üritusele.

Jaan Õispuu,
arendusjuht