Oskusainete nädal
09.02.2018
2017/18. õppeaasta oskusainete nädal toimus 22.-26. jaanuaril. Keskendusime EV100 teemale, et tähistada oma riigi suurt juubelit.

Nädal algas sportlikult, kahel vahetunnil hüppas 5-liikmeline võistkond kokku  100 hüpet  ajale, igaüks 20 hüpet. Parim tulemus oli 8.b klassil - Linda, Liis, Anu, Marian ja Kelli, aeg 53,98 sek. 5.a klassi võistkond - Marita, Eva-Liisa, Sandra, Liisa, Rebecca, sai paremuselt teise aja 54,1 sekundit. Järgnesid 9.b klassi võistkond - Rasmus, Robin, Karel, Markus ja Richard Markus ajaga 56,9 sek.

Kahel vahetunnil viskas 3-liikmeline võistkond kokku 100 korvpalli vabaviset. Parim tulemus oli 56 viset 100-st, võistkonnas olid Rain, Rasmus ja Heler 9.b klassist, järgnes võistkond koosseisus Richard Markus Tamm, Rasmus Hirvesoo ja Robin Sarv 9.a klassist ja Madis, Remi Mäeots ja Gregor Veiper 7.a klassist viskasid 50 punkti. Õpetajate tulemuseks jäi 44 punkti, mis on parimuselt 4. tulemus

Teisipäeval said kõik õpilased osa lõõtspilli muusikast, esines ansambel „Lõõtsavägilased“.

Kolmapäeval toimus aulas kolmel vahetunnil Karaoke, valikus olid eesti muusika ja laulud. Samal päeval oli ka sportlik üritus, Haabersti linnaosa  koolide 3. klasside rahvastepalli võistlused Haabersti Vene Gümnaasiumis. Meie kooli 3. klasside võistkond võitis II koha ja hõbemedalid, võistkonnas olid Aron Aasa, Harri, Henri ja Laura Aru, Siim Seenemaa, Gregor Luup, Ralf Raudla, Brigita Lehtmets, Urmeli Kull, Laura Bachverk, Marta Laurimaa ja Ronja Kivisalu.

Neljapäeval toimus algklasside hobide päev aulas ning loovtööde konverents 7. klassi õpilastele.

Neljapäev, 25. jaanuar erines veidi tavalisest koolipäevast. Oskusainete nädala raames toimus algklassides hobide päev. Aulasse kogunenud õpilastele rääkisid oma lemmikharrastustest koolikaaslased, kes lisaks õppimisele tahavad ja jõuavad tegeleda veel pillimängu, mõne spordiala, laulmise või tantsimisega.

Ürituse alguseks sobisidki hästi õrnad viiulihelid - mängisid Karoliina Salumets 3.c ja Matilda Vahter 2.c klassist. Oliver Ots 2.a klassist võlus klarnetist välja maheda viisi. 1.a klassi õpilase Laura Liisa Lõhmuse mängitud klaveripala oli hoogne ja särtsakas.

Uisutajaid esindasid Sandra-Liisa Jermonok 5.a klassist, Johanna-Britta Värs ja Katriin Vaikjärv 4.b klassist. Sandra-Liisa videost võis aimata, kui palju tööd ja pingutust see spordiala nõuab. Ta näitas ka oma kaht võistluskostüümi ja karikaid. Johanna oli uiskudega ja oma võistlusriietuses. Katriin, kes tegeleb rulluisutamisega, sai kõigi silme all ka oma oskust demonstreerida.

Ratsutamiskostüümis Laura Lota Mölder 10. klassist koos 2.a klassi väikese Nora-Liine Nermaniga äratasid kaaslastes huvi ratsutamise vastu. Kuulsime Nora-Liinelt, kuidas hobust hooldada ja nägime Laura Lota võistlusvideot.

Hip-hopi tüdrukud 4. klassist rõõmustassid pealtvaatajaid oma energilise tantsuga.

Tennisemängust rääkisid tennisetüdrukud Kaisa ja Triin Mahlapuu, kelle treeneriks on nende oma ema, kes on seitsmekordne eesti meister üksikmängus.

Põnevus jätkus, kui krossisõitja Karl Kiil näitas oma võistlusvideot.

Lõpetuseks demonstreerisid kreeka-rooma maadluse võtteid Tristan Kalamees 1.a klassist ja Ramon Kallas 4.c klassist. Aitäh toreda ürituse eest, õpetaja Mai Unt!

Oskusainete nädala lõpetas uhke moeshow kahel vahetunnil aulas.

Nädala jooksul olid veel tantsuvahetunnid, voltimine raamatukogus, näitused ja joonistused eesti kunstnike põhjal.

Reet Kink

algklasside õppetool