Jõulunädalast
05.01.2018/Mari-Liis Ojasalu
18.-22. detsembril oli koolimaja mõnusalt jõulueelses suminas, sest koolis toimus mitmeid jõuluüritusi.

Esmaspäeval, 18. detsembril avati traditsiooniline algklasside päkapikunädal. Päkapikunädalat on Õismäe Gümnaasiumis juba üle 20 aasta peetud. Kell 12:00 algas järjekordne heategevuslik jõululaat. Sel aastal läks laadatulu taas loomaaia kodukaku sööda tarvis, kelle vaderiks Õismäe Gümnaasium on. Pool tulust jäi klassirahaks. Kodukakule teeniti kokku 580 eurot. Teisipäeval sportisid algklasside päkapikud võimlas. Suuremad õpilased tegelesid usinasti jõulupeoks ettevalmistustega. Kolmapäeval koguti kokku kaunistatud piparkoogid, mis sarnaselt eelmisele aastale annetati heategevusprogrammile „Märka ja aita!“. Piparkooginäitust oli võimalik kõikidel vahetundidel teise korruse koridoris imetleda. Algklassidele esines aulas kooli näitering oma lavastusega „Näärinakits“. Etenduse oli lavale seadnud huvijuht Mari-Liis Ojasalu. Neljapäev, 21. detsember oli jõulupidude päev. Hommik algas aga jõulukontserdi peaprooviga. Kell 12 algas algklasside jõulupidu aulas. Lastele esines Lepatriinu Lasteteater oma etendusega „Kord nii, kord naa“. Pärast etendust astus saali jõuluvana, kes lastele kingipakid kätte jagas. Kell 17 alustasid oma peoga põhikooli ja gümnaasiumi õpilased. Juba novembris jagati klassidele kätte jõulupeo teemad, mille põhjal tuli kokku panna etteaste. Selle aasta teemaks olid filmid. Paljud klassid olid otsustanud teha lühifilmi, mida aulas ekraanile kuvati, kuid oli ka laval esinejaid. Publik valis välja ka enda lemmikud, kelleks nooremas vanuseastmes oli 5.a klass ja vanemas vanuseastmes 11.klass. Premeeriti ka silmapaistvamaid esinejaid, kelleks olid Gerd Eston Sepp (12.KK) ja õpetaja Jonas Lemmik. Õhtu lõpetas hoogne disko. Reedel, 22. detsembril koguneti kell 11 Rootsi-Mihkli kirikusse, kus toimus Õismäe Gümnaasiumi jõulukontsert. Esinesid kõik kooli koorid ja ansamblid ning lisaks põhikooli õpilased luuletustega. Pärast kontserti kogunesid õpetajad jõululõunale restorani Mai Krahv. Oli meeleolukas jõulunädal, millele järgnes kosutav talvevaheaeg.