Tallinna Õismäe Gümnaasium 40: kooliraamatu esitlus, vilistlaskonverents ja palju muud
17.11.2017
13.-18. novembrini tähistas Õismäe gümnaasium oma 40. aastapäeva juubelinädalaga, mille ettevalmistustega oli alustatud juba augusti lõpus.

Esmaspäeva, 13. novembri hommikuhämaruses võttis kooli saabunud õpilasi ja õpetajaid vastu küünlaallee ning fuajees peaukse trepimademel tervituslauljad ja kitarrist. Kell 8.55 kuulas koolipere raadio kaudu direktori juubelinädala tervitust. Kõikidel korrustel oli uudistamist palju, sest seinu ehtisid kooli ajalugu ja tegevust kajastavad näitused. Samal päeval alustati koolis ka vilistlastundidega: esmaspäeval kogunesid aulasse algklassid, kellele esinesid vilistlased Jana Jõgis, Indrek Ambus, Erik Rattasepp, Madis Tuulik ning Anu ja Reigo Ahven. Vilistlastunnid jätkusid neljapäeva, 16. novembrini. Õpilastele käisid esinemas kaitseväeohvitser Ants Kiviselg, advokaat Artur Knjazev, jalgpallitreener Aleksandra Ševoldajeva, Saksamaa kraadiõppur Pjotr Voronõi, endine kolleeg Lee Kärner jt.

Teisipäev, 14. november oli viktoriinide päev. Võisteldi individuaalselt või 2-3-liikmelistes rühmades. Küsimused olid koostatud juubelinäituste põhjal. Žürii selgitas välja iga vanuseastme parimad.

Kell 18.00 algas aulas kooli aastapäevaks ilmunud „Ökulite raamatu 2“ esitlus. 304-leheküljelisse kõvakaanelisse kogumikku mahuvad ülevaated kooli tegevusest viimase kümne aasta jooksul ja õpilastel omalooming. Raamatu koostas arendusjuht Jaan Õispuu, toimetuskolleegiumisse kuulusid matemaatikaõpetaja Esta Erit, infojuht Kristo Anupõld ja Jaan Õispuu. Raamatu kujundas vilistlane Silver Sepp. Esitlusel loeti ja räpiti katkendeid raamatust ning nauditi laulu ja muusikapalu, mida esitasid 10. ja 12. klassi õpilased. Raamatueksemplariga tänati kõiki kaasautoreid ja raamatu rahalisi toetajaid, kelle hulgas oli ka Tallinna Haridusamet. Esitluse lõpetas kohvi- ja teelaud.

Kolmapäev, 15. november oli juubelinädalate traditsioonilise vilistlaskonverentsi päev. Tänavuse konverentsi üldteema oli „Meie edu- ja elulood“ ning see toimus Meritoni hotellis. Gümnasistidest, õpetajatest ja vilistlastest koosnev publik kuulas kaheksat ettekannet: Keila linnavalitsuse pressiesindaja Valdur Vacht esines teemal ”Kuidas teha elukutse(te)na seda, mida koolipoisina välistad (ehk 25 aastat sõltuva ajakirjaniku tööd omavalitsustes)?“;  MTÜ Fenno-Ugria nõunik, hõimuliikumise edendaja   Jaak Prozes oli oma teema sõnastanud   „Kips kui kirjutamiseks vajalik materjal“; filmistsenarist ja -režissöör, dokumentaalsarja ”Hetk ajaloos” autori   Raimo Jõeranna esinemise teema oli ”Kirjandus, kunst ja ajalugu. Laiendus: Pildi ja sõna vahekorrast ajaloo õpetamisel mõningate isiklike mälestuste näitel kooliajast tänaseni”.

Kui konverentsi kolm esimest ettekannet olid humanitaariateemalised, siis Tamro Eesti OÜ Balti turundus- ja kommunikatsioonijuht Ty Lehtmäe esinemine teemal ”Turundusest – ausalt ja ilustamata!” viis kuulajad äri- ja turundusmaailma. Osaliselt haakus selle teemaga Southwestern Antage müügijuhi ja harrastussportlase Erki Kuke ettekanne ”Elukestev õpe”. E. Kukk rõhutas aja ja võimete maksimaalse rakendamise vajadust. Sama toonitas oma sportlaseteest kõneldes Eesti Kaitsejõudude spordiinstruktor, profitriatleet ja Advantage Timex Multisport´i liige Kirill Kotšegarov (ettekanne “Areng läbi spordi”).

Mängufilmi “Keti lõpp” produtsendi (Alexandra film) Marianne Ostrati ettekande “Sõnakuulmatus kui võtmeomadus naise läbilöömises filminduse näitel” märksõnad olid selektiivse kuulamise oskus, maailm ei ole valmis, tuleb luba küsimata teha seda, milleks seesmine vajadus olemas. Konverentsi lõpetas Tartu Ülikooli Geenivaramu spetsialisti Kristi Krebsi ettekanne “Geenidest, ravimitest ja sellest, mis saab, kui nad kokku saavad”. Kuulajad said teada, et meie farmakogeenid on igaühel erinevad ja seetõttu reageerib iga organism ravimitele erinevalt.

Konverentsi modereeris ja tegi kokkuvõtte arendusjuht Jaan Õispuu.

Neljapäeval kell 12.10 kogunes kogu koolipere aulasse. Klasside paiknemise plaani oli koostanud õpetaja Kalle Jõudna. Pärast direktori avasõnu ja reaalsuuna kolme stipendiumi üleandmist   12. klassi õpilastele Kaspar Klettenbergile, Helena Mutsole ja Karel Karlsonile said sõna vilistlasõpetajaid. Neid töötab koolis seitse: Kristo Anupõld, Monika Kabral, Annika Levit, Mari Mehtälä, Klaire Mitt, Laura Saidla ja Kaja Turmen. Pärast aktust sõid õpilased klassijuhatajatunnis sünnipäevakringlit.

Reedel, 17. novembril kell 12.00 algas aastapäeva aktus, kuhu lisaks õpetajatele olid kutsutud kooli endised õpetajad. Aktusel osalesid abilinnapea Vadim Belobrovtsev, haridussameti juhataja Andres Pajula, Tallinna volikogu liige Marek Jürgenson, Haabersti linnaosa vanema asetäitja Juhan Hindov, Haabersti munitsipaalkoolide ja Meelespea lasteaia direktorid, Saksamaa välisõppe koordinaator Eestis Uwe Saegebarth jt. Aktuse juhatasid sisse 3.a ja 5.c etlejad (juhendaja Annika Levit), 5.a rahvatantsurühm (Kadri Aadma) ning ansamblid 3XUU ja Häälemure (Koidu Ilmjärv).

18. novembril toimunud vilistlasõhtu kohaks oli valitud Lauluväljaku Klaassaal.

Mari-Liis Ojasalu,

Õismäe gümnaasiumi huvijuht