Meil olid külas Helsingi Keeltegümnaasiumi õpilased ja õpetajad
09.11.2017
8. ja 9. novembril võis meie kooli koridorides kuulda soome keelt: toimus TÕG ja Helsingi Keeltegümnaasiumi ühisprojekti "Soome Vabariik 100 ja Eesti Vabariik 100: naabrite teed koos ja eraldi" esimene moodul. Projektis osales õpetajate Marko Särkilahti ja Liisa Ylinen-Franssila juhendamisel 14 Helsingi gümnaasiumiõpilast, meilt oli projekti kaasatud 10.b klass.

8. novembril pärast direktor Kaja Toomsalu tervitussõnu tutvusid soome koostööpartnerid kooliga, seejärel alustati rühmatööga, mille teemaks Eesti ja Soome 20. sajandi ajalugu. Pärast lõunat kuulati soome gümnasistide kahte ettekannet - "Soome Talvesõjas" ja "Soome Jätkusõjas". Arutleti MRP-lepingu ja selle tagajärgede teemadel. Päeva lõpuks vaadati filmi "Vehkleja" ja kommenteeriti seda.

9. novembri hommikupoolik oli planeeritud II maailmasõja järgsetele aastakümnetele. Selleks olid nii meie kui Helsingi õpilased eelnevalt teinud kodutööd, kus õpilaste vanavanemad olid jutustanud oma mälestusi naabermaast - soomlased Eestist ja eestlased Soomest. Pärast lõunat külastati Viru Sokose hotelli KGB muuseumi ja Tallinna ajaloomuuseumi.

10. november oli programmis kavandatud soomlastele Tallinna Vanalinnaga tutvumiseks.

Külalised andsid üle ka Helsingi Keeltegümnaasiumi direktori Sirpa Jolkaneni õnnitlused ja kingituse TÕG 40. aastapäeva puhul.

Projekti teine moodul on planeeritud aprillikuusse 2018. Siis sõidavad meie õpilased Helsingisse.