Projekt EST-SÕP-RUS
03.11.2017
31.10-3.11.2017 toimus Õismäe Gümnaasiumi ja Ehte Humanitaargümnaasiumi vaheline koostööprojekt „EST-SÕP-RUS“.

Projekti eesmärgiks oli kahe eri rahvusest õpilaste lõimumine. Projektis osalesid 7. klassid (meie koolist 7.a-st kuus õpilast). Projekti esimene päev veedeti Game Club koolituskeskuses, kus noored said omavahel tuttavaks ning tegelesid meeskonnavaimu- ja koostööd arendavate tegevustega. Teine päev veedeti Ehte Humanitaargümnaasiumis, kus õpilased said osaleda erinevates töötubades ning üheksoos lühifilme valmistada. Kolmanda päeva veetsid noored meie Õismäe Gümnaasiumis, kus tegeleti draamamängude ja meeskonnaülesannetega. Üheskoos valmistati ka rahvuslikke Eesti magustoitusid. Viimane päev veedeti taas Game Club koolituskeskuses, kus mängiti kommunikatsioonimängu. Projekt lõpetati ühise väljasõiduga ronimisministeeriumisse. Tegemist oli väga toreda ja arendava koostööprojektiga, mis võimaldas vene emakeelega noortel praktiseerida eesti keelt ning pani meiegi õpilased proovile, kuidas hakkama saada mitmekeelses keskkonnas.