Leivapäev algklassides
18.10.2017
Projekti "Rukkileib meie laual" algatas Eesti Leivaliit juba 1998. aastal. Iga sügisel oktoobri alguses korraldab ning tähistab  meie kooli õpilaspere  leivanädalat. Selle eesmärgiks on olnud suurendada rukkileiva tarbimist, kujundada ning väärtustada leiva osa eestlaste kultuuritraditsioonides.

Heaks traditsiooniks meie algklasside õpilaste hulgas on tutvuda  kodu- ja koolilähedase leivatööstuse Leiburi uudistoodanguga. Samuti  degusteerivad õpilased  juba tuttavaks saanud rukkileiva erinevaid tooteid, võrdlevad  nende maitseid  omavahel ja selgitavad  välja kõige enam maitsenud leiva. Peale selle täidavad õpilaseid erinevaid töölehti, mille kaudu saadakse  veelgi tuttavamaks leiva teekonnast sööjani. Kindlasti ei jäeta  leivapäeval rääkimata leiva  ajaloost, austusest leivasse ja söömise kommetest.

Mõnusalt leviv leiva lõhn klassides ja  elevil õpilased on toreda  leivapäeva tunnistajateks.

Rita Tõkke

algklassiõpetaja