EST
Kool Õppetöö Õppetöö korraldus Tugiteenused Koolielu

Uudised

Keelte ja kultuuri õppesuuna õppepäev Viljandis
09.10.2017
29. septembril toimus keelte ja kultuuri õppesuuna 10.-12. klassi õpilaste väljasõit Viljandisse. Välja sõitsime kell 10:00 ning sõit kestis umbkaudu 2 tundi. Tee peal jagati õpilastele ingliskeelsed töölehed, mille esimese osa pidime täitma bussis teel Viljandisse ning teise osa sealt tagasi sõites. Esimeses osas paluti kirjutada oma varasematest kogemustest Viljani linnaga ja reisi ootustest ning teises pooles andma tagasisidet toimunud väljasõidu kohta. Õpilastel oli lõbus, kuulati kaasaskantavast kõlarist meeleolukat muusikat ning tunti kergendust, et reedene koolipäev oli asendatud väljasõiduga.

Kui Viljandisse kohale jõudsime, tegime väikese pausi bussijaamas, et pika sõidu järel end korrastada. Seejärel jalutasime Kultuuriakadeemia poole. Kell 13.00 pidi algama kooli tutvustus ja ekskursioon, kuid kuna jõudsime kohale kolmveerand tundi varem, anti õpilastele aega linna peal ringi vaadata.


Kella üheks olid õpilased ja õpetajad Kultuuriakadeemia peamajas tagasi. Kogunesime suurde loengusaali, kus tutvustati selles õppeasutuses õpetatavaid erinevaid erialasid ja kooli lõpetanute karjäärivõimalusi tulevikus. Samuti anti lühiülevaade kooli teistest õppehoonetest nagu Muusikamaja ning Vilma maja.

 

Kui peamajas oli loeng lõppenud, jaotati õpilased kahte rühma ja tehti neile peamaja ringkäik, mille käigus said noored tutvuda erinevate maja õppesaalidega, mida üliõpilased päev-päevalt kasutavad.


Järgmisena tegime ringkäigu Muusikamajas, mis asus peamajast kiviviske kaugusel. Kõigil oli võimalus valida kahe töötoa, “Kuidas kuulata jazzmuusikat?” ja “Tutvumine helistuudioga” vahel, mõlemad kestsid 45 minutit. Seejärel asusime teele Vilma maja poole, mis oli Muusikamajast veidi kaugemal.
 

Vilma majas, milles tegeletakse peamiselt käsi-, sepa-  ja puutööga, tehti samuti väike tutvumisring.
Seejärel paluti õpilastel moodustada rühmad, kellele anti ülesanne otsida kahe tunni jooksul üles 20 Viljandi kultuurimälestist ja muud kultuuriobjekti ning teha selle ees grupipilt. Kel aega üle jäi, võis otsida endale linna arvukatest kohvikutest ja restoranidest midagi hamba alla. Algas võidujooks ajaga. Paljud rühmad jõudsid pilti teha lausa üle viieteistkümne kultuurimälestisega, tublim võistkond lausa kahekümne objektiga.


Kella viieks kogunesime uuesti Kultuuriakadeemia peamajja, kus tegime päevast kokkuvõtte ning lahendasime rühmadena Viljanditeemalist ristsõna. Õpilased, kes olid ristsõna ära lahendanud, võisid soovi korral minna puuduolevaid vaatamisväärsusi otsima.

 

Päeva lõpetasime teatris Ugala, kus kell 19:00 algas etendus “Mäng on alanud”, mis naerutas nii suuri kui ka väikeseid vaatajaid. Etendus oli nagu kirss tordil, seda nautisid nii õpilased kui ka õpetajad.

Päev oli möödunud ilma eriliste viperusteta ning kõigil oli hea meel, et selline reis halli argipäeva veidikenegi Viljandi sügisvärvi lisas.

 

Liisa Heinla ja Kadre Ruth Peirumaa

Keelte ja kultuuri õppesuuna 11. klassi õpilasedSellesügisene õppekäik toimus keelte ja kultuuri õppesuunale esimest korda. Õppepäeva eesmärgiks oli tutvuda põhjalikumalt Viljandi linna kultuuriloolise ajalooga, õppimisvõimalustega Viljandi Kultuuriakadeemias ning vaadata üle ka renoveeritud Ugala teatrimaja. Nagu tagasisidest selgus, läks päev igati korda. Kindlasti jätkame järgmistel õppeaastatel tutvumist eluga Eestis väljaspool Tallinna.

 
Mõned väljavõtted hinnangutest õppepäevale:

Kultuuriakadeemia

„Kultuuriakadeemia külastus oli väga hariv. Me saime teada täpsemalt, mis erialasid siin õpetatakse, missugune on tudengite elu väljaspool kooli. Giidid, kes meile maja tutvustasid, olid väga abivalmid ja toredad. Mitmed meist said endale sihi, mille poole pürgima hakata.“

„Kultuuriakadeemias külastasime me kahte väga huvitavat ja informatiivset töötuba. Jazzi töötoas kuulasime erinevaid laule ning helistuudios õppisime, kuidas muusika loomine käib. Üldiselt oli külastus kõigile meeltmööda.“

 

Viljandiga tutvumine

„Orienteerumine oli väga vahva. Vaatamisväärsused ja kohad, kuhu pidime minema, olid üksteisele lähedal ja need, kes varem Viljandis käinud ei olnud, said ennast harida ja näha kohalikke vaatamisväärsusi. Kuna ilm oli ilus ja õhk soe, siis oli mõnus jalutada. Orienteerumismäng pani meid ringi liikuma ning tänu sellele saime aimu, kui narmas ja rikas linnake on Viljandi.“

„Viljandis ringi käies nägime palju ilusaid kohti, millest tegime pilte ning mõned tegid kodustele videosid. Leidsime ka paar väga rahulikku ning ilusat puhkeplatsi, kus veetsime natuke ka aega.“

„alusatsime orienteerumist armsas kohvikus, kus saime kõhud täis ja siis alustasime objektide otsimist. Monumente ja ehitisi polnud raske leida, sest Viljandi on väike linn ja viitade järgi oli hea orienteeruda. Kõige ilusam vaade oli ordulinnuse varemete ja rippsilla juures, kust paistis ka Viljandi järv. Lisaks oli tore näha teisi gruppe lõbusalt aega veetmas.“

„Kõige meeldejäävam elamus oli mäkke ronimine ordulinnuse varemete juurde kuskilt väikeselt rajalt.“

„Orienteerumine oli meie lemmik, me kõik õppisime enda kohta midagi: Renele meeldib kükitada, Ramona on tegelikult kass, Remyst saab maailma kuulsaim bloger, Erik on hea fotograaf ja Markenile tegelikult meeldib Hesburger.“

 

Õppepäevast tegime kokkuvõtted vastavalt sellele, mitu orienteerumismängus ette antud kultuuriloolist objekti suutis rühm üles leida ja end selle taustal pildistada (kohustuslikud 10 objekti andsid 20 punkti, üle selle iga objekti eest sai ühe lisapunkti, maksimaalselt 50 punkti). Lisaks andis punkte päeva kokkuvõtteks koostatud mälumäng ristsõna vormis (35 küsimust).


 

Tulemused:
I koht – Iris Ojavee ja Gerd Eston Sepp (85 punkti, maksimaalne tulemus!)II koht – Mark Matsin, Gregory Piiber, Marchell Alas, Kätlin Vares (79 punkti)
III koht – Diana Lizunik, Kätriin Eirand, Marleen Reede, Kadre Ruth Peirumaa, Liisa Heinla, Kadi Alteberg (73 punkti)
IV koht – Rasmus Visnapuu, Ragnar Küttim, Kert Karu, Henry Noormann, Krister Nittim (67 punkti)

 

V koht – Margret Kanniste, Grethe Läns, Marlen Ait, Kenneth Jakobson (64 punkti) 

VI koht – Helena Teearu, Eliise Ermann, Maribel Ermel, Anniki Tomson, Marion Keres (61 punkti)

 
 

Õnnitlused võitjatele!

Aitäh kõigile, kes osalesid ja olid võrratud Viljandi-avastajad!

Suur tänu klassijuhatajatele Krista Mahlakõivule, Koidu Ilmjärvele, Inga Ehrpasile ja huvijuht Mari-Liis Ojasalule õppepäeva ettevalmistamisele kaasaaitamisel ja selle läbiviimisel!