Projekt “Tallinn – meie pealinn”
18.05.2017
9. mail 2017 toimus meie kooli kümnendatel klassidel Tallinna Vanalinnas projekti “Tallinn – meie pealinn” raames vene keele päev koos Tallinna Linnamäe Vene Lütseumiga. Alguses tutvustasid koolid end lühikese etteastega ja seejärel jagati meid segavõistkondadesse. Päev oli imekaunis, lahendasime koos huvitavaid ülesandeid ja saime Tallinna Vanalinna ajaloo kohta palju uut teada. Kui olime kõik ülesanded ära lahendanud ja lõunasöögi söönud, selgusid ka võitjad ja toimus autasustamine.

Töötades võistkonnas koos vene noortega saime suhelda nii eesti kui vene keeles, see pakkus mõlemale poolele head võimalust keelepraktikaks. Lisaks sellele saime rikkamaks ka uute sõprade poolest - omavaheline läbisaamine vene noortega oli väga sujuv. Tänu toredatele korraldajatele püsis meie tuju lõpuni hea ja olime meeleldi nõus rinda pistma kõikide väljakutsetega. Õppisime päeva vältel väga palju uut. Näiteks arendasid loogilist mõtlemist ja pakkusid lahendamisrõõmu keerukad nuputamisülesaned. Vanalinnas seigeldes õppisime orienteeruma GPS'i ja kaardi abil ning selline oskus tuleb meile tulevikus kindlasti kasuks. Koos orienteerudes õppisime paremini tiimides töötama ja selle läbi saime hea kogemuse, mida võtta endaga kaasa ka klassiruumidesse.

Jõudsime järeldusele, et ühised ettevõtmised vene noortega võivad olla väga meeleolukad ja toredad. Erinevad rahvused rikastavad ühiskonda, sest üksteiselt on meil alati midagi uut õppida. Edukas tiimitöö oli tõestuseks, et keeleline barjäär eesti ja vene noorte vahel ei ole probleemiks. Lahkusime vene keele päevalt kasulike uute kogemuste ja rõõmsa tujuga. Oleme rahul, et osalesime sellisel üritusel ja soovitame seda teha kõikidel teistelgi!