Projektipäev Helsingi Keeltegümnaasiumis
08.05.2017
5. mail viibis Helsingi Keeltegümnaasiumi kutsel projektipäeval Helsingis Õismäe Gümnaasiumi õpetajate ja õpilaste esindus, kuhu kuulusid Kaja Toomsalu, Hilje Maripuu, Ly Aruväli ja Jaan Õispuu. Kaasa sõitsid soome keele valikkursuse õpilased Victoria Iivonen, Elina Kaarna, Martin Karl Kaselo, Rasmus Reede, Marcen Rästas, Merilin Sert ja Orhe Veermäe.

Koostatava projekti teema on "Soome Vabariik ja Eesti Vabariik 100". Projekt keskendub 1980. aastatele, kui sidemed kahe naabermaa vahel taastuma hakkasid. Uurimuslik pool hõlmab mõlema maa selle perioodi trükimeediat, fotomaterjali  ning vanavanemate ja vanemate meenutusi naabermaast. Projekti kestuseks planeeriti üks aasta (oktoober 2017 kuni oktoober 2018). Selle sisse jääb kaks kolmepäevast projektikohtumist: novembri alguses 2017 Tallinnas ja aprillis 2018 Helsingis. Projektiga on nii Õismäe Gümnaasiumist kui Helsingi Keeltegümnaasiumist seotud 10-15 õpilast.

Kui õpetajad projekti põhimõtteid kokku panid, kohtusid meie soome keele valikkursuse õpilased kohaliku kooli õpilasesinduse liikmetega ning täitsid Helsingi-teemalist töölehte.

Fotodel: meie õpilased Senati väljakul Helsingi Toomkiriku ees, Helsingi Keeltegümnaasiumi õpilasesinduse liikmed meie omi vastu võtmas ja õpetajad pärast projektikoosolekut. Vasakult soome õpetajad Liisa Franssila-Ylinen, Iina Vaanamo ja kooli direktor Sirpa Jokela.

Jaan Õispuu,
arendusjuht