Lohja Mäntynumme kooli delegatsioon TÕG-s
22.11.2016
Lohja Mäntynumme kooli ja TÕG koostöö sai alguse 2007. aastal. Koostööaastatesse jäävad õpetajate vastastikused külaskäigud, samuti õpilaste ühised keelelaagrid 2007. aastal Eestis ja 2009. aastal Soomes.

Tänavu sügisel hakkas õpetaja Susa Treufeldt Mäntynumme koolis õpetama eesti keelt, TÕG-s tegutseb juba mitu aastat soome keele valikkursuse rühm. 22. novembril külastasid Lohja 23 eesti keele õppijat ja 3 neid saatvat õpetajat meie kooli soome keele õppijaid (neid on 17). Külaskäigu korraldas TÕG-d varemgi külastanud õpetaja Susa Treufeldt.
Üks tund toimus kahes rühmas: soome õpetajad andsid meie õpilastele soome keele tunni ja Jaan Õispuu Lohja õpilastele eesti keele tunni. Pärast lõunapausi oldi aulas, kus TÕG ja Lohja õpilaste segarühmades lahendati  eesti ja soome keele sõnavaraülesandeid.
Lohjalased tutvusid ka meie kooliga. Õpetajate vestluse teemaks oli veel Soome Vabariigi  ja Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga seonduv  ühisprojekt.