Õpilasreis Berliini
26.09.2016
8.-15. septmnber toimus järjekordne õpilasreis Berliini külastamaks sõpruskooli Humboldt Gymnasium Tegel-Berlin.

Kahe kooli vahel on pikaajalised sõprussidemed, juba üle 27 aasta. Eesmärgiks on keelepraktika, tutvumine vaatamisväärsustega, koolikülastus, pereelu, osasaamine suurlinnaelust.

Reisil osalesid õpilased klassidest 10.-12. ja saksa keele õpetajad. Vastukülaskäik toimub mais 2017.

Õpilaste arvamused reisist:

• Supertore tutvuda teistsuguse kultuuri ja inimestega ning kasutada õpitud saksa keeltpraktikas.
  • Soe ja imeilus ilm muutsid selle reisi justkui suvevaheaja lisanädalaks.
  • Saime hea keelepraktika,õppisime Berliini tundma, kohtusime uute inimestaga.
  • Saab näha ajaloolisi kultuurihooneid.
  • Võimalus näha Berliini elukorraldust ja koolikorda.
  • Suurepärane kogemus ja elamus.
  • Pered on väga abivalmid ja sõbralikud.
  • Keelepagas suureneb.
  • Väga ilus linn.
  • Saksamaa on imeline paik oma kultuuri ja inimestega. Hakkasin seda maad armastama ning imetlema.
  • Reis oli meeletult lõbus ja tore, nii teistsugune ja rikastav. Võimaluse saabumisel soovitan kõigile.
  • See oli erakordne kogemus, tänan oma saksa pere ja õpetajaid selle eest.
  • Nädal on suhteliselt lühike aeg ning see möödus liiga kiiresti.
  • Berliin ja Potsdam on väga ilusad ja rohelised linnad, vaid väga lühikese lennukisõidukaugusel.
  • Seltskond oli väga tore ja sõbralikud.
  • Vabaaeg oli alati sisustatud.