Spordinädal 2016 Tallinna Õismäe Gümnaasiumis
19.09.2016
Sellel õppeaastal toimus meie traditsiooniline tervisepäev reedel, 9. septembril, päev enne üle euroopalist spordinädala algust.

Tervisepäev algas hommikul vara. Kooli juures alustasid algklassid jooksudega. Edasi toimusid näidistunnid erinevate klubide treenerite juhendamisel. Põhikooli ja gümnaasiumi õpilased said valida, kas matkasid 12 km matkarajal, sõitsid jalgratastega 24 km või rulluisutasid 10km. Rajal olid kontrollpunktid, kus pidi lahendama võõrkeelte õppetooli poolt ettevalmistatud ülesandeid.

Laupäeval, 10.septembril toimusid SEB sügisjooksud, palusime osalejatel rinnanumbrid kooli tuua. Olid 10km, 21,1km ja noortejooksude numbrid.

Esmaspäeval,  12. septembril oli 3. tunni ainetundides liikumispaus. Harjutuste ja liigutuste vabatahtlikke ettenäitajaid oli palju ning mõnes klassis toimus isegi mitu liikumispausi. Kindlasti oli pärast liikumispausi pea puhanum ja meel erksam.

Teisipäeval, 13. septembril käsitleti 3. tunni ajal erinevates ainetundides sporditeemasid.

Kolmapäeval, 14. septembril toimusid Tallinna Koolinoorte MV teatejooksudes, kus kooli võistkonnas oli ligi 60 õpilast. Eelmisel aastal saavutasime II koha põhikooli tütarlaste seas ja nii said õpilased olla pidulikul avamisel koos kultuuriministri Indrek Saarega, kes pidas avakõne.

Neljapäeval, 15.septembril oli medalite päev. Kõik, kellel on kodus medalid, võisid need kaasa võtta ja aulas laval olles nendest rääkida, millise spordiala ja mis värvi medalid.

Lisaks esinesid jälle meie tublid Euroopa Meistrivõistluste Wushu medalivõitjad: pronksmedali omanik Elisabeth Uustalo ja kuldmedali omanik Anete Kõrve.

Spordinädal lõppes kokkuvõtete tegemisega, tublimad klassid said auhinnad, tänusõnad kuulusid kõikidele osavõtjatele!