Meie kooli õpilaste suurepärane saavutus ajaloo-olümpiaadil
04.04.2016
Marten Teemant ja Kairit Klaus
23. märtsil 2016. a toimus Tartus XXV üleriigiline ajaloo-olümpiaad. Läbi tiheda eelsõela (Tallinna koolivoor, Tallinna piirkondlik voor) pääsesid Tallinna linna ja ka meie kooli esindama 8. klassi õpilane Kairit Klaus ja 12. klassi õpilane Marten Teemant. Igas astmes kutsuti vabariiklikku vooru 35 õpilast.

Kairit jäi jagama 8. klasside arvestuses 5.-6. kohta („Napoleon ja Napoleoni sõjad. Viini kongress”), Marten saavutas ülitihedas konkurentsis (teema „Absolutism ja valgustatud absolutism”) 3. koha. Kairiti juhendaja oli õpetaja Riho Kosenkranius, Martenil õpetaja Hilje Maripuu.

Ajaloo-olümpiaadi kuraator Aare Ristikivi sõnas: „Tahan veel kord rõhutada, et sõltumata kohast lõppvoorus on kõigil sinnajõudnutel põhjust end riigi parimateks ainetundjateks pidada ning nende juhendajatel on põhjust uhke olla.” Seda enam on meil põhjust oma õpilaste saavutuse üle uhked olla. Palju õnne neile!

Sel õppeaastal toimunud ajaloo-olümpiaad oli juubelihõnguline - möödus 50 aastast esimesest olümpiaadist.

Humanitaarainete õppetooli nimel

Hilje Maripuu