Õismäe Gümnaasiumi ja Haabersti Linnaosa Valitsuse õpilasseminar „Minuga ju kunagi ei juhtu“
01.04.2016
Märt Treier
29.-30. märtsil toimus koolis kahepäevane õpilasseminar teemal „Minuga ju kunagi ei juhtu“. Seminari toetasid Haabersti Linnaosa Valitsus, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Tallinna Kiirabi ja MTÜ Living for Tomorrow.

Seminari avasid direktor Kaja Toomsalu ja Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson.

29. märtsi seminari ettekande pidas Märt Treier, kes kõneles teismeliste mõttemallidest, mallide sageli ohtlikust suunitlusest ning teismeliste suhetest täiskasvanutega. Oma jutu illustreerimiseks näitas ja kommenteeris M. Treier kahte oma dokumentaalfilmi „Georg“ ja „Kaspar“. Kuulajateks olid 7.a, 7.b ning kõik 8. ja 9. klassid.

30. märtsil jätkus õpilaskonverents nelja ettekandega. Need käsitlesid toksikomaaniat, narkomaaniat ja internetiohte. Sirle Blumberg (MTÜ Living for Tomorrow) arutles teemal „Mina otsustan? Mina vastutan?“. Piirkonnapolitseinik Jelena Murzaki ettekande teema oli „Seadusevastased teod ja nende tagajärjed“, veebipolitseinik Jana Frolova kõneles internetiohtudest ja Martin Räni Tallinna kiirabist andis nõu, kuidas sõpra hädas aidata.

Publik (7.-9. klassid) elas aktiivselt kaasa.

Jaan Õispuu,
arendusjuht