Õismäe Gümnaasiumi Vihikuup Eesti õpilasfirmade laadal
16.02.2016
Turundusdirektor Künter Pajumägi Vihikuubi boksis.
Laupäeval, 13. veebruaril toimus Kristiine ja Rocca al Mare keskuses järjekordne Eesti õpilasfimade laat. Seekordne laat kujunes rekordilise osalejate arvuga sündmuseks: Rocca al Mare keskuses oli oma toodete ja teenustega väljas 85 ja Kristiine keskuses 113 õpilasfirmat. Algselt ainult Eestit hõlmanud laat on tänaseks päevaks juba tuntud ka väljaspool, nii et osalejaid oli ka Soomest, Rootsist ning Lätist, lisaks mitme riigi õpilaste ühisfirmad.

Õismäe Gümnaasiumist osales laadal õpilasfirma Vihikuup, mille liikmeteks on Laur Leis, Jennifer–Chelsea Laanet ja Künter Pajumägi. Vihikuubi tooteks on valemitega kleepsud, mida saab vihiku või kaustiku kaane külge kleepida ja mis sealt vajalikul hetkel alati leitavad on. „Pisut raske on müüa,” ütles firma turundusdirektor Künter. „keskus on suur ja laat on mitmes kohas laiali. Päris suur väljakutse on laupäeval poodi tulnud inimesele koolikaup atraktiivseks teha. Koolialaadal oli lihtsam.” Pärast esimest ehmatust prooviti juba aktiivset müügitaktikat ning oskus potentsiaalset klienti massist ära tunda kasvas kiiresti.

Lõppkokkuvõttes tehti päris kena müük. Laada suurim väärtus oli kogemuste saamine ja vahetamine ning teiste aktiivsete noorte ja nende ideedega tutvumine.

Kui laat kell 17.00 suleti, tõdeti rahulolevalt, et päev oli asja ette läinud.

Lea Rüüsak
Õismäe Gümnaasiumi majandusõpetaja