Kodanikupäeva tähistamisest
30.11.2015
Kodanikupäeva tähistasime koolis mitmete traditsiooniliste üritustega.

24. novembril rääkis 9.-12. klassi õpilastele Meelis Maripuu Eesti Mälu Instituudist, kuidas karistati Nõukogude seaduste alusel pärast iseseisvuse kaotamist Eesti Vabariigi kodanikke oma riigi ees kodanikukohustuse täitmise pärast.

26. novembril võtsid 9.-12. klassi õpilased arvutiklassis mõõtu Euroopa Liidu kodakondsuse ja Schengeni viisaruumi tundmises. Hea tulemuse saamiseks oli oluline ka internetist vajaliku info leidmise kiirus ja põhjalikkus vastamisel.

Palju õnne parimatele!

I koht – 9. c (Sinencia Kass, Sten Kiinvald) – 55 punkti

II koht – 10. a (Kristjan Kallikivi, Kaspar Klettenberg) – 53 punkti

III koht - 9. a (Orhe Veermäe, Joosep Männik) – 50 punkti

Hea meel on tõdeda, et kõik klassid olid oma võistkonnaga esindatud ja töine tund möödus kiiresti. Me kõik õppisime midagi uut.

5. – 8. klassides käsitleti kodanikupäeva teemat ajaloo või ühiskonnaõpetuse tundides, kus joonistati kodanikupäeva teemalisi plakateid, mängiti või räägiti kodanikuks olemise tähtsusest.

Humanitaarainete õppetool
Hilje Maripuu