Ilmus Õismäe Gümnaasiumi õpilasuurimuste kogumik
24.01.2011

Tallinna Õismäe Gümnaasiumilt ilmus 24. jaanuaril kirjastuse Pakett väljaandel õpilasuurimuste kogumik "Ökulite uurimused I". 197-leheküljeline raamat sisaldab üheksa gümnaasiumilõpetaja uurimused aastatest 2008-2010.

Kogumikus avaldatud uurimistööde autorid on Ksenia Bõkova ("Söömishäirete olemus, tekkepõhjused ja emotsionaalne nälg neidudel"), Heli Jõgeva ("Narratiivne uurimismeetod ja selle kasutamine neidude õppiisprobleemide väljaselgitamisel"), Kätlyn Kõrs ("Eestikeelne Koraan ja islami kogukond Eestis"), Silver Sepp ("Jaapani disain ja selle mõju maailmale"), Tiina Oras ("Itaalia koolkonna maalide atribueerimine Kadrioru Kunstimuuseumisse"), Cristen Helendi ("Muusikaline folkloor tänapäeva noorte seas muusikaõpetajate pilguga"), Rainer Järvela ("Eesti rahvarõivaste minevik, olevik, tulevik"), Eneli Kiidli ("Plokkflööt ja vanamuusika Eestis") ning Madis Tänava ("Varjunimed ja keelekasutus internetisuhtluses"). Kogumiku toimetuskolleegiumi kuulusid juhendajad Mai Veier, Koidu Ilmjärv ja Jaan Õispuu. Kaanekujunduse autor on kooli vilistlane, Eesti Kunstiakadeemia tudeng Silver Sepp.