Õismäe Gümnaasiumi tänuüritus
26.05.2015
2008. aasta kevadest alates tänab Õismäe Gümnaasiumi juhtkond oma parimaid õpilasi ja nende juhendajaid-treenereid. Kutsutavate hulgas pole tähtis niivõrd õppeedukus, kuivõrd oma kooli edukas esindamine Tallinna linna, Eesti või rahvusvahelisel tasandil.

Maikuu lõpus toimuvale tänuüritusele kutsutud on õppeaasta jooksul silma paistnud Tallinna ja üle-eestilistel aineolümpiaadidel või spordivõistlustel. Kutsed saadetakse ka koostööpartneritele ning linnaosa ja haridusameti esindajatele. Tänuürituse paigaks valitakse mõni põnev koht Tallinnas või Tallinna lähedal. Selleks on olnud Pirgu mõis Raplamaal, trammikohvik „Pauline“, Tallinna Lennusadam ja Rocca al Mare Vabaõhumuuseum. Tänuüritus algab alati kas loengu või ekskursiooniga. Järgneb tänukirjade kätteandmine, seejärel on kaetud kohvi- ja teelaud.

Tänavuse tänuürituse toimumiskohaks oli valitud Tallinna Loomaaed. 77 kutsutud õpilast, õpetajat ja külalist jagunevad kolmeks ekskursioonirühmaks. Kahte õpilasrühma juhivad giidid Darja ja Kauri. Liigi poolteise tunni jooksul kuulevad lapsed neilt loomaaia asukate kohta palju põnevat.

Õpetajaid gideerib Maris Laja, kes tutvustab 2014. aasta suvel avatud loodusmaja. Siin on üleval Õismäe Gümnaasiumi algklassiõpilaste ja Meelespea Lasteaia mudilaste ühine kakujoonistuste näitus. Õpetajatel on võimalus tutvuda õppeklasside, ringauditooriumi ja raamatukoguga. Ringkäik viib ka läbi nn lasteloomaaia.

Pärast ringkäiku loomaaias kogunevad tänuürituslased Rebasemäe piknikuplatsile. Direktor Kaja Toomsalu ja õppejuht Luule Vain annavad tänuüritusele kutsututele üle tänukirjad. Kohalolijaid tervitab koostööpartneri, Õismäe Meelespea lasteaia direktor Kristina Märks. 2014/2015. õppeaastal õpetas TÕG õpetaja Kairi Salu lasteaialastele saksa keelt, 2015/2016. õppeaastal kavatsetakse koostööd jätkata ka keraamika alal.

Seejärel algab piknik puuviljade, kringli ja teega.

Jaan Õispuu,

Tallinna Õismäe Gümnaasiumi arendusjuht