Tallinna Õismäe Gümnaasiumi emakeelenädal „Eduard Vilde 150 ehk tossutäkk ja triibulised“
12.03.2015
4. märtsil möödus 150 aastat kirjanik Eduard Vilde sünnist. Oskusliku ja vaimuka sõnaseadja tähtpäevale on pühendatud ka Õismäe gümnaasiumi tänavune emakeelenädal.

Koostöös Eduard Vilde muuseumiga toimuvad muuseumis Vilde-teemalised kirjandus- ja keeletunnid. Kirjaniku sõnamänge lahendatakse ka koolitundides. Põhikooli õpilased kirjutavad lugusid teemal „Minu esimesed triibulised“ ning kriminulle Vilde jutustuste pealkirjadega - „Musta mantliga mees“, „Kuul pähe“ jt. Tulemuste hindajateks on õpilased ise. Põhikooli noorimas astmes korraldatakse mälumäng (1.-2. klassid) ja „Kuldvillak“ (3.-4. klassid), kus osa küsimusi on samuti kirjanikuga seotud.
5.-12. klasside kaheliikmelised esindused osalevad kontuurkaardimängus „Vilde tossutäkuga Euroopas“: kontuurkaardile tuleb märkida linnad, kus Vilde on elanud või pikemalt peatunud. Võidavad need, kes linnade asukohad kõige täpsemini kontuurkaardil märgivad.
Välja on pandud Vilde teoste ja Vilde-teemaliste plakatite näitus. Emakeelenädala sümboliks on tossutäkk ehk auruvedur.

Jaan Õispuu,
Tallinna Õismäe gümnaasiumi arendusjuht