Kodanikupäev Tallinna Õismäe Gümnaasumis
28.11.2014
Kodanikupäeval esines 9.-12. klassi õpilastele poliitik ja vabakutseline ajakirjanik Silver Meikar. Esinemine keskendus Ukraina-teemale, mis on väga aktuaalne eelarvamuste tõttu kujunenud seisukohtade lahti mõtestamiseks. Silver Meikar aitas kuulajatel mõista, mida tähendab kodanikuks olemine. Ukraina probleemid, kodanikuõigused ja kodanikuks olemine on omavahel väga tihedalt seotud ja me peame neid endale rohkem teadvustama.

Lisaks tutvustas S. Meikar MTÜ Mondo tööd humanitaarabi vahendamisel Eestist Ida-Ukraina kriisipiirkonnas olevatele inimestele. MTÜ Mondo on vabaühendus, mille üheks missiooniks on haavatavas olukorras olevate inimeste ja kogukondade toetamine.
27. novembril toimus kodanikupäeva jätkuna 9.-12. klasside vaheline viktoriin, mille teemaks oli Eesti kodakondsuse seadus.
Parimateks osutusid:
1. koht – 12. kl (Oliver Saar, Merit Puustusmaa), 2. koht – 9. b (Helena Mutso, Irma Laas, Mona Liibak), 3.-4. koht – 9. c (Ketryn Parkonen, Kerstin Allikberg, Suule Silliksaar) ja 11. kl (Marcus Paukštys, Olivia Otlot, Hannes Ausmees).

Noorematele õpilastele toimusid kodanikupäeva teemalised tunnid.

Veel pilte.

Aitäh kõigile kaasalöömise eest!

Humanitaarainete õppetool