Haabersti koolide 2014. aasta algklasside spordimängud
30.05.2014

Tallinna Õismäe Gümnaasium võitis Haabersti koolide 2014. aasta algklasside spordimängud.

September 2013 kuni mai 2014 toimusid Haabersti Linnaosa koolide algklasside (3.-5.klasside) ja 6.-7. klasside spordimängud: võisteldi murdmaateatejooksus, kombineeritud teatevõistlustes, suusatamises, ujumises, kergejõustikus ja pendelteatejooksus. Üldkokkuvõttes saavutasime kuue Haabersti kooli seas I koha, II koha saavutas Tallinna Õismäe Vene Lütseum ja III koha Tallinna Järveotsa Gümnaasium.

16. mail toimusid Järveotsa Gümnaasiumi staadionil kergejõustiku ja pendelteatejooksu võistlused.

3. klasside 60m jooksus saavutas II koha Elisabeth Uustalo ajaga 9,75 ja III koha kaugushüppes tulemusega 3,30m. Sten Martin Viira saavutas 60m jooksus II koha ajaga 9,25 sekundit. 3. klassi võistkond saavutas pendelteatejooksus  I koha.

3. klasside kergejõustikuvõistlused võitis Tallinna Õismäe Gümnaasium ja sai 3. klasside arvestuses spordimängude üldvõidu. Võistkonnas olid Herman Henrik Liira, Gregor Veiper, Mikk Võsu, Sten Marten Viira, Uku Kaarel Neemre, Kertu Viljak, Maile Velviste, Elisabeth Uustalo, Gerli Kozurov ja Mari-Eliis Lattik.

4. klasside 60m jooksus saavutas III koha Liis Maribel Vaga ajaga 9,39 sek ja III koha kaugushüppes tulemusega 3,73m. I koha kaugushüppes saavutas Grete Berendsen tulemusega 4,30m, poistest saavutas I koha 60m jooksus Kristjan Eelmaa ajaga 8,65 sek. 4. klasside võistkond saavutas pendelteatejooksus II koha.

4. klasside kergejõustikuvõistlused võitis Tallinna Õismäe Gümnaasium ja sai 4. klasside arvestuses spordimängude üldvõidu. Võistkonnas olid Helerin Kattago, Liis Maribel Vaga, Linda Mutso (puudub pildilt), Grete Berendsen, Triin Aadma, Kristjan Markus Eelmaa, Jan Christofer Sarapik, Joonas Abram, Revo Türkson ja Marek Palm.

5. klasside kergejõustikuvõistlustel saavutas Marilin Pajumägi palliviskes II koha tulemusega 38m; Patrick Rand saavutas 60m jooksus ajaga 9,0 sek. III koha ja kaugushüppes tulemusega 4,30 m I koha, poiste palliviske võitis Janek Alton tulemusega 49m. 5. klasside pendelteatejooksus sai võistkond 4. koha.

5. klasside kergejõustikuvõistlustel saavutati üldkokkuvõttes II koht, 5. klasside üldarvestuses saavutati I koht. Võistkonnas olid: Patrick Rand, janek Alton, Marilin Pajumägi, Laura- Luisa Neuland, Marta Kolga, Eliisa Sukles, Rain Liloson, Richard Tamm ja Robin Sarv.

6.-7. klassid võistlesid samuti 60m jooksus, kaugushüppes ja palliviskes. 60m jooksus saavutas Kerttu Jänes ajaga 8,51 sek I koha; Klaudia Sirel saavutas 60m jooksus ajaga 8,57 sek II koha ja I koha kaugushüppes 4,63m; palliviske võitis Helene Liivik tulemusega 48m ja II koha saavutas Klaarika Tabbun 46 meetriga. Poistest saavutas Sander Ulejev II koha 60m jooksus ajaga 7,9 sek ja palliviskes tulemusega 50m III koha. 6.-7. klasside võistkond saavutas pendelteatejooksus I koha.

Võidukas võistkonnas olid: Kerttu Jänes, Kelli Kastor, Klaudia Sirel, Helene Liivik, Klaarika Tabbun, Sander Ulejev, Jasper Janter, Aleksander Saarse, Arti Kokka, pildilt puuduvad: Anette Alapert, Aleks Pihlak, Aiko Austrin, Robert Paal, Madis Järve ja Henri Hallik. Võistkondlikult saavutas 6.-7. klasside võistkond kergejõustikus I koha, samuti I koha üldkokkuvõttes.

Võistluste üldjuhendit ja protokolle saab vaadata internetiaadressil: www.kullo.ee.